Çok Hafif Ve Asla Yanmaz

Tem 19, 2013   //   Yazar: admin   //   Genel  //  Yorum Yapılmadı

Polikarbon plastikler gurubundandır. Bugüne kadar hayatımızda birçok yerde karşılaşıp dikkat etmediğimiz bu malzeme genellikle hastanelerde binaların birbirine bağlantısında yani tüp geçit olarak, yol üstünde alt geçidin üstünün kapatılmasında, okullarda, büyük alışveriş merkezlerinde, binaları çatılarında, seralarda karşımıza çıkabilmektedir. Bu tarz yerlerde kullanılmasının sebeplerinin başında kırılma riskinin yaratacağı maddi ve manevi zararların olmayacağı veya olsa bile camın yaratacağı hayati tehlikelerin kesinlikle olmayacağı içindir. Malzeme epeyce şeffaf bir yapıya sahip olduğu için ışık ve ısı iletimini cam kadar iyi bir şekilde iletir. Isıya oldukça dayanıklı ve işlenebilmesi çok kolay bir plastik malzemedir. Birçok kişinin şeffaf görüntüsünden dolayı evlerinin ve işyerlerinin çatısında kullanmayı tercih ettiği bir üründür.

İnşaat sektörünün birçok alanında ve özellikle seralarda tercih sırasında ilk başta gelen malzemedir. Son yıllarda adını çok sık duyduğumuz güneşin zararlı UV ışınlarına karşı dayanıklıdır. Kullanış bakımından insanların aradıklarından çok daha fazlasını sunduğu için her yerde çok fazla bir şekilde karşımıza çıkabilmektedir. İçerik özelliği olarak çok rahat bir biçimde bükülebildiği için kullanım alanlarında temiz bir alan yaratmaktadır. Ürünün ön plana çıkmasında cama olan benzerliği, dayanıklı, sağlam ve hafif olması gelmektedir. Polikarbon yeşil, şeffaf, turuncu, bronz, mavi, beyaz, kırmızı ve turkuaz renk seçenekleri ile müşterilerine seçenekler sunmaktadır. Ürün kullanılacağı yere ve amaca göre özellikler göstermesi açısından birçok kalınlık çeşidine sahiptir. Her işin bir püf noktası ve kolaylığı olduğu gibi bu ürününde montajını uygularken yardımcı çıtaları kullanılırsa yapılan iş hem zaman bakımından hem de pratiklik açısından çok daha kolay hale gelecektir. Polikarbon levhaları yan yana getirerek yerleştirdiğinizde birleştirme işi yardımcı çıtalar sayesinde sağlanmaktadır. Birleştirmek montajında kullanılan alüminyum çıtaların boyları standart 6 metredir. Çıta kullanılırken alt ve üst kısımların birleştirilmesinde kullanılırken birleştirilen noktalardan ilerde olabilecek bir su sızıntısını önlem için muhakkak fitili ile birlikte kullanılması gerekmektedir. Uygulama yapılan polikarbon levhalarda montaj sırasında kullandığınız alüminyum çıtalar montaj sırasında sizlere zaman tasarrufu sağlayacak ve ayrıca yaptığınız montajın estetik açısından da güzelliğini ön plana çıkaracaktır. Alüminyum çıtaları montajda kullandığınızda dışarıdaki hava şartları ne kadar kötü olursa olsun herhangi bir sızdırma yapmayacağı gibi gelebilecek darbelere de dayanıklılık gösterecektir.

Polikarbon üretimindeki içeriğinden dolayı çok herhangi bir şekilde gelecek olan en yüksek darbelere bile dayanıklıdır. Standart olarak 210cm x 600cm ölçülerine sahiptir. Yanma tutuşma yapmayan özelliği ile uluslar arası yangın standartlarında üretilmiştir. Her türlü uygulama ve montaj detayları ile muhteşem olarak çözülebilmiş olan sistemi sayesinde artık yalıtım sorunlarını ortadan tamamen kaldırmaktadır. Kullanılacağı her alana göre farklı kalınlıkları ile çok hücreli olduğundan dolayı yüksek bir ısı yalıtımı sağlamaktadır. Normal bir camın ağırlığının altıda biri kadar haifiliğe sahiptir.

Yorum yap