Çok Daha Güvenli

Tem 19, 2013   //   Yazar: admin   //   Genel  //  Yorum Yapılmadı

Polikarbon Levhalar binaların çatısında, aydınlatmalarda ve sera yapımında kullanılmaktadır. Çeşitli ölçülerde olup kesinlikle eninde yani kalınlığında oynama yapılamayacağı gibi boyu istenildiği ayarlanabilir. Renk seçeneği olarak beyaz, gri, yeşil, şeffaf, mavi ve bronz olmak üzere birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu levhalar en az 10 yıl garantisi bulunan ürünlerdir.  Kullanımı ne kadar rahat ve konforlu ise montaj uygulaması da son derece basit ve kolay olan bir üründür. Kullanılması düşünülen yere uygulanacağı zaman gerekecek olan malzemeler vida, alt ve üst kapak ve de e.p.d.m fitildir. Görünüş açısından hoş bir malzeme olduğu için uygulandığı her yere estetik katarak şıklık yaratacaktır.

Polikarbon Levhalar çok geniş olarak kullanılabilirlik alanına sahip oldukları için günlük hayatımızın her anında birçok yerde karşımıza çıkabilir ve her yerde görebiliriz. Gittiğiniz bir serayı hiç dikkatlice inceleme fırsatınız bulduysanız başınızı kaldırdığınızda karşınıza camdan oluştuğunu düşündüğünüz seranın aslında polikarbon bir levhadan yapılmış olduğunu görürsünüz. Bu malzeme sadece görsellik açısından insanın ilgisini çekmesinin haricinde herhangi bir afette veya kazara oluşabilecek birçok durumda hayatınızı güvence altında bulundurulmasına destek sağlıyorsunuz. Nedeni ise bu malzeme cama göre olumsuz bir duruma karşı çok daha fazla dayanıklıdır. Böylece kişiler hayatlarında oluşabilecek olumsuz bir durumu ortadan kaldırmaktadır. Tabi bu levhada da tüm malzemelerde olduğu gibi çok zor dahi olsa kırılma riski olsa da cama göre kırılma tehlikesi çok daha az bulunmaktadır. Ve çok zor bir ihtimal bile olsa kırıldığında kesinlikle hafif bir şekilde kırılmış olan cam gibi başınızda aşağıya tehlikeli bir şekilde yağmayacak olmasıdır. Diğer taraftan sera yapımının haricinde büyük alışveriş merkezlerinde de polikarbonun seçilmesi sadece cam olmaması açısından değildir. Başka bir sebep ise gün ışığını içine çekerek geçirgenliğinin sayesinde hem ısı yalıtımının sağlaması hem de aydınlatma konusunda ekonomi yapabilmektir. Ayrıca alışveriş merkezlerinin tavanının diğer tavanlardan çok daha şık bir görüntü elde edeceğini de söyleyebiliriz. Genellikle büyük yerlerin polikarbon levhaları seçmesinin ilk nedenini oluşturan konu çok iyi bir şekilde ısı yalıtımı sağlamasıdır.

Solid Polikarbon Levhalar genellikle çok daha dayanıklı olmasından dolayı hem dış hem de iç mekânlarda kullanılabilmektedir. Malzemenin dış görünüşünün cama çok benzediği görülmektedir.   Diğer standart olan levhalardan farkı ise sadece çok fazla dayanıklılığının olmasıdır. Cama benzerliğinden dolayı tüm cam ürünleri kullanılan yerlerde hatta gözlük camında bile kullanıldığı bilinmektedir. Bu ürünün en büyük avantajı çok hafif olması ve dayanıklılığı açısından çok kolay kırılmayacağıdır. Farklı sektörlerin kullandığı levhalar üzerlerinde su tutmadığı ve yanmadığı için birçok alanda aranılan bir malzemedir. Reklam sektörlerinin, seraların, otobüs duraklarının, kurşungeçirmez cam imalatının, okulların, alışveriş merkezlerinin haricinde birçok kişi evlerinin çatılarını yaptırırken bu dış mekânlardaki hava koşullarına dayanıklı olduğu için ürünü tercih etmektedir.

Yorum yap