Çok Amaçlı Kullanılan Bir Ürün

Tem 19, 2013   //   Yazar: admin   //   Genel  //  Yorum Yapılmadı

Günümüzde birçok iş kollarında ve farklı farklı yerlerde değişik amaçlarda kullanılan folyoların Türkiye’deki piyasaya girmesi ve özelliklede reklam sektöründe kullanılmaya başlanması yaklaşık olarak 25 yılı geçmiştir. Her geçen gün birçok farklı sektörlerin artan taleplerine ve arayışlarına cevap verme doğrultusunda geliştirilerek çok amaçlı kullanılabilir hale getirilen folyoların kullanılacağı alanlara göre pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlerden biride Lümen Folyo’dur. Değişik ebatlarda bulabileceğiniz folyonun her alanda kolaylıkla, rahatlıkla ve güvenilir olarak kullanılmasındaki sebebi ise hammaddesinde herhangi bir zehir veya radyasyon içermemesidir. Üretiminde hep aynı kimyasal hammaddeler kullanılarak yapıldığı için her zaman aynı kalitede, güvenli olarak piyasaya sürülerek satışı yapılmaktadır.

Folyo reklam piyasasına girdiği yıllardan itibaren sektörünün vazgeçilmezi haline gelerek reklamcıların pek çok başarılı çalışmalar yapmasına olanak sağlamış ve insanların bakış açılarına yepyeni boyutlar kazandırarak her geçen gün genişleyen bir yelpaze ile bugünlere gelmiştir. Folyo sadece reklam sektörünün aranan malzemesi değildir. Kullanıldığı alanlara göre bunlardan bazıları iç ve dış mekân dekorasyonunda, ışıklı -ışıksız tabelalarda, otomobil giydirmede, cam kaplamada, matbaada, yol kenarlarında bulunan levhalarda, otomobil plakalarında ve ambulanslarda karşımıza çıkmaktadır. Sektörlerin her birinin kullanma amaçları farklıda olsa kazandıkları başarılar hep aynı olacaktır.  Bir kaynakta oluşarak meydana çıkan günışığı, güneş ve oda aydınlatılması gibi ışık akımının miktarı olan ışık akış birimi adını taşıyan Lümenin folyoda kullanılması müthiş bir ikilinin doğmasına yol açmıştır. Tüm gün üstüne emerek topladığı ışığı ki bu genel anlamda sarı ve yeşil olacaktır, rengi kendi üzerinden yansıtan Lümen Folyo gün içerisinde emerek biriktirdiği ışığı 4 ila 10 saat arasında bir zaman içinde etrafına yaymaktadır. Bu folyo tipinin kullanımı solvent baskılar, çizim ve dijital baskı makineleri içinde çok uygundur. Yeşil renk yayan folyonun iç ve dış mekânlar içinde kullanımı her türlü şekilde çok uygundur. Birçok nedene bağlı olarak elektriğin bulunmadığı ya da herhangi bir sebepten dolayı insanların ışık bulamayacakları her türlü yerlerde ayrıca kullanılabilir. Sağlık açısından sorun teşkil etmediği için insanların çok uzun yıllar kullanmalarında herhangi bir sakınca yoktur.

Lümen Folyo ikaz ve uyarı gerektirebilen en önemli noktalarda rahatlıkla kullanılabilecek bir malzemedir. İç mekânlarda fark edilmeyecek şekilde olabilen basamakları belirginleştirmek, ayrıca acil durumlar ya da çok karışık yapılarda çıkış kapısını bulabilmek amaçlı olarak kullanılmaktadır. Bu ürün sadece bunlarla sınırlı kalmamakla birlikte tramvay, tren gibi peronlarda bulunan levha ile yol göstermek amacı ile de kullanılmaktadır. Olabilecek bir yangın ihtimaline karşı yangın söndürme alet ve araçlarında uyarıcı olmaktadır. Her türlü yerlerde bilgi ve haber duyurusu açısından panolarda, ayrıca restoran, bar, cafe, işyerlerinde, çocuk ve yetişkin yatak odalarında güvenli bir şekilde iç mekânlarda en fazla 20 dış mekânlarda ise en fazla 7 yıl çok rahat dekorasyon amacı ile kullanılmaktadır.

Yorum yap